استابلایزر خامه

استابلایزر خامه از خشک شدن، ترک خوردگی، تغییر رنگ، فشرده شدن و تغییر شکل خامه جلوگیری می کند، به همین دلیل به آن ها تثبیت کننده یا قوام دهنده خامه نیز گفته می شود.. استابلایزرها خامه را خوش طعم می کنند و باعث استحکام بیش تر خامه می شوند به طوری که وقتی روی بیسکوئیت یا کیک کشیده می شوند، مدت ها بدون تغییر باقی می مانند و شکل آن ها تغییر نمی کند.

استابلایزر خامه

استابلایزرها یا تثبیت کننده های خامه از مواد صمغ گوار، کاراگینان، صمغ زانتان و زرده تخم مرغ پودر شده تشکیل شده اند. خامه تثبیت شده، در برابر خامه های معمولی، دارای پف بیش تری است که باعث می شود تزئینات شیرینی ها و مواد خوراکی، زیباتر شوند. به همین دلیل در قنادی ها از این خامه استفاده می کنند. طرح دادن بر روی این خامه آسان تر است زیرا انعطاف پذیری بیش تری داشته و بعد از اتمام کار، شکلش تغییر نمی کند. با این که مقاومت این خامه ها از خامه های معمولی بیش تر است؛ ولی باید پس از مدتی آن ها را در یخچال قرار دهید. خامه تثبیت شده می تواند پف خود را تا ۴۸ ساعت حفظ کند.

طرز درست کردن خامه تثبیت شده با ژلاتین در مطالب زیر آورده شده است. ژلاتین : ژلاتین بدون طعم بخرید. سپس چند قاشق آب را به آن اضافه کنید. خامه غلیظ را در یخچال قرار دهید؛ سپس آن را به همراه پودر قند به مواد اضافه کنید. برای خوش طعم کردن آن نیز از عصاره وانیل استفاده نمایید. قوام دهنده های خامه باید بعد از دو ساعت در یخچال قرار بگیرند تا شکل ظاهری آن ها آسیب نبیند. بهتر است همزن و کاسه ای که می خواهید مواد را در آن بریزید سرد باشند. بعد از این که ژلاتین را نزدیک به ۴ دقیقه در آب سرد قرار دادید؛ به قدری در مایکروویو قرار دهید تا کاملا آب شود.

قوام دهنده پودر خامه

استابلایزر پودر خامه، بدون مزه و بو می باشد. با اضافه کردن این ترکیب، خامه پف بیش تری می کند. پودرهای استابلایزر مانع از یخ زدگی خامه می شوند و بافت خامه را نرم و تازه نگه می دارند. با ریختن این پودرها در خامه، فرآیند ذوب شدن خامه را کندتر می کنید. پودرهای باکیفیت، دوام خامه را بیش تر می کنند.

انواع استابلایزر خامه

استابلایزر های خامه معمولا در سه نوع زیر دسته بندی می شود:

استابلایزر خامه در انواع استابلایزر خامه قنادی، استابلایزر خامه استریل، استابلایزر خامه صبحانه و … تولید می شوند.

استابلایزرها امروزه کاربردهای مختلفی دارند و مهم ترین عامل در درست کردن شیرینی ها، کیک ها، دسرها و … هستند. با افزودن تثبیت کننده ها به خامه ها می توانید آن ها را سفت تر کرده و از آب افتادن آن ها جلوگیری کنید. علاوه بر خامه، استابلایزرها در موادخوراکی دیگری مانند: پنیر خامه ای، شیرکاکائو، بستنی و … استفاده می شوند.

استابلایزرها افزودنی های هستند که باعث ماندگاری بیش تر موادخوراکی می شوند. وقتی این افزودنی ها را به مواد خوراکی اضافه کنید؛ آن ها بافتی یکدست می گیرند و موادخوراکی را خوش طعم می کنند. همچنین شکل و رنگ خوراکی ها را ثابت نگه می دارند.

شرکت تولیدی بازرگانی پویاکابک با برند تجاری کراتر تولیدکننده و واردکننده انواع پودر نشاسته چون نشاسته ذرت، نشاسته تاپیوکا، نشاسته گندم، انواع استابلایز خامه، استابلایزر بستنی، استابلایزر پنیر و… می باشد. کلیه محصولات طبق استاندارد ملی ایران در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.